Hoppa till sidans innehåll

Resultat Pilaboträffen 2010


Pilaboträffen 2010-05-02
Resultat

   Pl     Rank Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke 



D10  (8)       2650 m                      

    1          Isa Envall              IK Hakarpspojkarna           20:04          
    2          Sara Granstedt          IK Hakarpspojkarna           21:53          
    3          Stina Johansson         OK Bävern                    21:59          
    4          Julia Wahlström         Tenhults SOK                 28:04          
    5          Viveka Bollmark         IF Hallby SOK                30:15          
    6          Lovisa Nord             Sol Tranås                   30:51          
    7          Josefine Sandberg       OK Bävern                    32:05          
    8          Alexandra Sandberg      OK Bävern                    45:12          



D12  (14)      3210 m                      

    1          Elin Granstedt          IK Hakarpspojkarna           27:28          
    2          Elsa Andersson          Bredaryds SOK                32:36          
    3          Amelia Skalberg         Bredaryds SOK                32:52          
    4          Ebba Envall             IK Hakarpspojkarna           34:32          
    5          Gabriella Bergander     Eksjö SOK                    34:37          
    6          Fanny J-Sundblad        Eksjö SOK                    36:42          
    7          Alice Axelsson          Mullsjö SOK                  38:42          
    8          Sophia Björnlinger      IK Vista                     40:35          
    9          Clara Gustafsson        Hultsfreds OK                42:38          
   10          Lisa Lindqvist          IK Hakarpspojkarna           43:38          
   11          Wilma Olausson          Målilla OK                   46:28          
   12          Emma Åkesson            IK Hakarpspojkarna           49:55          
   13          Hilda Svensson          Nässjö OK                    53:09          
   14          Hanna Eliasson          Tenhults SOK               1:02:10          



D14  (6)       3650 m                      

    1          Karin Björnlinger       IK Vista                     32:17          
    2          Gabriella Gustafsson    IK Hakarpspojkarna           34:07          
    3          Petra Gunnarsdotter     Tenhults SOK                 37:38          
    4          Emelie Andersson        Hultsfreds OK                42:53          
    5          Johanna Hansson         Boxholm-Mjölby OL            45:17          
    6          Sara Freyland           SOK Aneby                    48:05          



D16  (5)       4080 m                      

    1          Moa Olofsson            Värend GN OL                 45:24          
    2          Moa Svensson            Nässjö OK                    47:40          
    3          Johanna Andersson       SOK Aneby                    49:13          
    4          Hanna Östenberg         Hultsfreds OK                53:30          
    5          Hanna Gunnarsson        IK Hakarpspojkarna         1:07:55          



D18  (6)       4790 m                      

    1          Elin Svensson           Nässjö OK                    39:02 S        
    2          Erika Hugoson           Nässjö OK                    50:25 S        
    3          Beatrice Edgren         Hultsfreds OK              1:05:04          
    4          Ida Swärdh              Eksjö SOK                  1:10:28          

               Emma Rosén              OK Njudung                Ej godk.          
               Angelica Jörnling       Eksjö SOK                 ej start          



D21  (7)       5330 m                      

    1          Therese Klintberg       Eksjö SOK                    46:45 S        
    2          Chrissie Dahlqvist      Skillingaryds FK             48:43 S        
    3          Kajsa Niemi             Emmaboda Verda OK            59:42 S        
    4          Karolina Falk           Vimmerby OK                1:11:31          
    5          Anna Svensson           IFK Stockaryd              1:31:37          

               Linda Nordin            Ulricehamns OK            Ej godk.          
               Carolina Karlsson       OK Njudung                ej start          



D40  (9)       4080 m                      

    1          Anette Granstedt        IK Hakarpspojkarna           36:44 S        
    2          Carina Bergander        Eksjö SOK                    39:14 S        
    3          Susanna Djurstedt       Eksjö SOK                    42:37 S        
    4          Ulrika Wahlström        Tenhults SOK                 43:32 S        
    5          Lotta J-Sundblad        Eksjö SOK                    46:13 S        
    6          Ulrika Gustafsson       IK Vista                     46:56 S        
    7          Agneta Hallberg-Hansson Nässjö OK                    49:28 S        
    8          Åsa Flink-Svensson      Nässjö OK                    56:31          

               Helena Karlsson         Nässjö OK                 ej start          



D45  (11)      4080 m                      

    1          Maritha Henriksson      Eksjö SOK                    41:51 S        
    2          Hillevi Eriksson        IF Hallby SOK                44:27 S        
    3          Pia Lundberg            OK Bävern                    45:27 S        
    4          Ann-Sofie Falk          Vimmerby OK                  46:46 S        
    5          Heléne Svensson         IK Vista                     49:09 S        
    6          Margareta Skarp Runtege Boxholm-Mjölby OL            54:19 S        
    7          Karin Skullman          Vimmerby OK                  56:25 S        
    8          Anna Eklöf              IF Hallby SOK              1:32:47          

               Liselott Johansson      Tenhults SOK              Ej godk.          
               Christina Sterner       OK Njudung                ej start          
               Maria Lenning           Skåneslättens OL          ej start          



D50  (9)       3540 m                      

    1          Monica Henriksson       Eksjö SOK                    39:40 S        
    2          Agneta Olivestam        Vimmerby OK                  41:22 S        
    3          Ann-Marie Andersson     Tenhults SOK                 43:35 S        
    4          Ingrid Johansson        Gamleby OK                   43:58 S        
    5          Maria Andersson         Bredaryds SOK                47:31 S        
    6          Liselott Sigby          IK Vista                     53:13 S        
    7          Marianne Rosgren        OK Njudung                 1:01:02          
    8          Yvonne Johansson        Gamleby OK                 1:01:11          
    9          Ingrid Adolfsson        OK Bävern                  1:04:32          



D55  (3)       3540 m                      

    1          Anna-Karin Argus-Johans Sol Tranås                   40:33 S        
    2          Inger Englund           IFK Sävsjö                   45:19 S        

               Susanne Dittmer         IK Hakarpspojkarna        ej start          



D60  (10)      3540 m                      

    1          Gun-Britt Fransson      Emmaboda Verda OK            44:58 S        
    2          Gunilla Sävenstrand     Hultsfreds OK                54:12 S        
    3          Lisbeth Karlsson        Vaggeryds SOK                55:46 S        
    4          Gerd Lindholm           Sol Tranås                   56:57 S        
    5          Lena Barkestam          IK Hakarpspojkarna           58:39 S        
    6          Kristina Johansson      Mullsjö SOK                1:01:48 S        
    7          Annastina Högemo-Karlss SOK Aneby                  1:02:08 S        
    8          Gunilla Holst           Bottnaryds IF              1:02:31 S        
    9          Birgitta Lundh          Gränna-Bygdens OK          1:14:23          

               Monica Bråhn            Jönköpings OK             Ej godk.          



D65  (14)      3470 m                      

    1          Kaarina Voudinmäki      Mullsjö SOK                  50:27 S        
    2          Kerstin Bengtsson       Motala AIF OL                54:43 S        
    3          Ann-Marie Birgersson    Forserums SOK                57:51 S        
    4          Margareta Larsson       OK Njudung                 1:00:20 S        
    5          Kerstin Gunnarsson      Nässjö OK                  1:00:39 S        
    6          Harriet Karlsson        Torsås OK                  1:03:36 S        
    7          Laila Erlandsson        Målilla OK                 1:03:47 S        
    8          Gerd Wallin             Jönköpings OK              1:03:52 S        
    9          Ulla Nilsson            SOK Viljan                 1:05:18 S        
   10          Vega Slottner           Jönköpings OK              1:06:58 S        
   11          Siv Ekelöf              Värend GN OL               1:10:07 S        
   12          Karin Claesson          Jönköpings OK              1:12:11 B        
   13          May-Sofie Olsson        Forserums SOK              1:13:59 B        
   14          Gull-Britt Karlsson     SOK Aneby                  1:20:40          



D70  (4)       3170 m                      

    1          Ann-Britt Björnlinger   IK Vista                     55:42 S        
    2          Annette Örnros          Hultsfreds OK              1:11:20 S        
    3          Anita Eriksson          Gränna-Bygdens OK          1:24:53          

               Gudrun Thiger           Linköpings AIK            ej start          



D75  (4)       3170 m                      

    1          Ingebill Vigant         SOK Aneby                  1:01:32 S        
    2          Astrid Svensson         OK Bävern                  1:08:00 S        

               Gerd Walfridsson        SOK Aneby                 Ej godk.          
               Laila Malmqvist         Växjö OK                  ej start          



D80  (2)       1800 m                      

    1          Karin Rehn              Jönköpings OK                37:15 S        
    2          Barbro Rydén            Sol Tranås                   46:19 S        



H10  (10)      2650 m                      

    1          Filip Rosjö             Jönköpings OK                18:08          
    2          Harald Eklöf            IF Hallby SOK                18:50          
    3          Simon Freyland          SOK Aneby                    23:48          
    4          Lukas Kvist             Hässleby SOK                 25:38          
    5          Edvin Schiller          OK Njudung                   25:53          
    6          Albin Eliasson          Tenhults SOK                 27:20          
    7          Axel Johansson          Sol Tranås                   34:28          

               Victor Hansson          Nässjö OK                 Ej godk.          
               Linus Lundberg          OK Bävern                 ej start          
               Erik Erlandsson         Vimmerby OK               ej start          



H12  (15)      3210 m                      

    1          Eric Rosjö              Jönköpings OK                27:11          
    2          Victor Törnqvist        Sol Tranås                   30:42          
    3          Wiliam Runbom           Nässjö OK                    35:25          
    4          Emil Johansson          OK Bävern                    37:01          
    5          Eddie Franzen           Nässjö OK                    38:03          
    6          Andreas Gustafsson      IK Hakarpspojkarna           38:49          
    7          Filip Jönsson           Vimmerby OK                  40:14          
    8          Albin Lager             Nässjö OK                    40:51          
    9          Elias Andersson         Värend GN OL                 51:51          
   10          Isak Brännström         Nässjö OK                    53:47          
   11          Martin Jönsson          Nässjö OK                  1:01:56          
   12          Hjalmar Niemi           Emmaboda Verda OK          1:11:49          
   13          Gustav Hjellström       Gränna-Bygdens OK          1:12:50          
   14          Elias Kjellström        Gränna-Bygdens OK          1:17:28          

               Lukas Sjökvist          Värend GN OL              ej start          



H14  (14)      4340 m                      

    1          Anton Erickson          Bodafors OK                  42:01          
    2          Edvin Andersson         Värend GN OL                 42:39          
    3          Nils Wärnsberg          Eksjö SOK                    43:33          
    4          Oliwer Lundberg         OK Bävern                    45:32          
    5          Adam Erickson           Bodafors OK                  45:34          
    6          Johan Lenning           Skåneslättens OL             45:48          
    7          Lucas J-Sundblad        Eksjö SOK                    49:34          
    8          Philip Edvardsson       Eksjö SOK                    52:56          
    9          David Gunnarsson        IK Hakarpspojkarna           55:55          
   10          Henning Bollmark        IF Hallby SOK                56:15          
   11          Anton Hansson           Nässjö OK                    56:24          
   12          Erik Pettersson         Boxholm-Mjölby OL            57:29          

               Rasmus Lundberg         OK Bävern                 ej start          
               Arvid Nord              Sol Tranås                ej start          



H16  (9)       5330 m                      

    1          Viktor Segersson        OK 64 Torpa                  43:02          
    2          Jakob Wahl              IK Vista                     45:03          
    3          Johannes Eklöf          IF Hallby SOK                50:07          
    4          Johan Sandlund          OK Njudung                   56:09          
    5          Albin Axelsson          Mullsjö SOK                  59:17          
    6          Henrik Pettersson       Västerviks OK              1:00:05          
    7          Rickard Lundstedt       Mullsjö SOK                1:05:40          
    8          Oskar Pettersson        OK Njudung                 1:09:51          
    9          Olof Bollmark           IF Hallby SOK              1:26:31          



H18  (4)       6790 m                      

    1          Linus Wahl              IK Vista                     58:11 S        
    2          Linus Lager             Nässjö OK                    59:25 S        

               Simon Fyhr              Nässjö OK                 j fullf.          
               Johnny Andersson        Målilla OK                ej start          



H21  (9)       8450 m                      

    1          Johan Norberg           Gamleby OK                 1:04:13 S        
    2          Johan Hansson           Nässjö OK                  1:06:59 S        
    3          Martin Schagerlind      OK Bävern                  1:10:08 S        
    4          Johan Schagerlind       OK Bävern                  1:12:59 S        
    5          Måns Lennermo           Nässjö OK                  1:18:52 S        
    6          Mikael Trofast          Jönköpings OK              1:21:26 S        
    7          Magnus Fransson         SOK Aneby                  1:23:17 S        
    8          Albin Sigby             IK Vista                   1:42:02          

               Eric Hansson            Nässjö OK                 ej start          



H35  (2)       7250 m                      

    1          Andreas Niemi           Emmaboda Verda OK          1:13:51 S        
    2          Anders Edvardsson       Eksjö SOK                  1:33:52 S        



H40  (14)      6790 m                      

    1          Leif Johansson          OK Njudung                   52:05 S        
    2          Magnus Svensson         Nässjö OK                    59:18 S        
    3          Thomas Johansson        Gamleby OK                 1:03:39 S        
    4          Peter Sahlin            Nässjö OK                  1:05:48 S        
    5          Robert Hjelm            Vimmerby OK                1:07:43 S        
    6          Tomas Lundh             Gränna-Bygdens OK          1:12:21 S        
    7          Anders Eriksson         Kexholms SK                1:17:39 B        
    8          Per Björnlinger         IK Vista                   1:18:16 B        
    9          Ulf Isaksson            Hässleby SOK               1:35:01          
   10          Anders Malmqvist        Motala AIF OL              1:38:04          
   11          Arne Andersson          Gränna-Bygdens OK          1:38:51          

               Nils Gustavsson         IFK Göteborg              Ej godk.          
               Per Erlandsson          Vimmerby OK               ej start          
               Lennart Söderberg       IK Hakarpspojkarna        ej start          



H45  (19)      6280 m                      

    1          Bo Granstedt            IK Hakarpspojkarna           51:18 S        
    2          Håkan Svensson          IK Vista                     54:50 S        
    3          Glen Håkansson          Växjö OK                     58:30 S        
    4          Bengt Hesslekrans       OK Njudung                   58:57 S        
    5          Jonas Andersson         Värend GN OL               1:01:11 S        
    6          Magnus Porle            Växjö OK                   1:02:39 S        
    7          Tomas Karlsson          OK Njudung                 1:03:50 S        
    8          Conny Simonsson         Gränna-Bygdens OK          1:06:27 S        
    9          Christer Karlsson       Boxholm-Mjölby OL          1:06:59 S        
   10          Torbjörn Kvist          Hässleby SOK               1:07:27 S        
   11          Klaes Axelsson          Mullsjö SOK                1:09:10 S        
   12          Egon Gustavsson         OK Bävern                  1:10:33 S        
   13          Jan Lenning             Skåneslättens OL           1:14:43 B        
   14          Lennart Holst           Nässjö OK                  1:15:48 B        
   15          Peter Thörn             Tenhults SOK               1:17:41 B        
   16          Peter Edgren            Hultsfreds OK              1:21:02          
   17          Mikael Öhrn             OK Bävern                  1:30:38          
   18          Lars Kjellström         Gränna-Bygdens OK          1:38:58          

               Gunnar Sjökvist         Värend GN OL              ej start          



H50  (13)      5640 m                      

    1          Arto Blomdahl           IK Hakarpspojkarna           49:38 S        
    2          Arne Karlsson           Tumba-Mälarhöjden OK         51:39 S        
    3          Staffan Runtegen        Boxholm-Mjölby OL            54:02 S        
    4          Arne Klintberg          Eksjö SOK                    54:17 S        
    5          Evert Johansson         OK Bävern                    54:34 S        
    6          Tommy Ljungdahl         IK Hakarpspojkarna           59:36 S        
    7          Torbjörn Falk           Vimmerby OK                1:01:02 S        
    8          Björn Axemo             Hultsfreds OK              1:03:04 S        
    9          Håkan Sandstedt         Eksjö SOK                  1:03:13 S        
   10          Bertil Carlsson         Jönköpings OK              1:22:52          

               Leif Efraimsson         Motala AIF OL             Ej godk.          
               Bengt Petersson         IK Hakarpspojkarna        Ej godk.          
               Harald Magnusson        OK Bävern                 ej start          



H55  (16)      5330 m                      

    1          Kjell Nero              Nässjö OK                    46:36 S        
    2          Lennart Larsson         Jönköpings OK                48:32 S        
    3          Christer Folkesson      Eksjö SOK                    51:34 S        
    4          Kent Granqvist          Västerviks OK                52:23 S        
    5          Bo Henriksson           SOK Aneby                    55:14 S        
    6          Arne Andersson          Bredaryds SOK                55:58 S        
    7          Peter Englund           IFK Sävsjö                   58:40 S        
    8          Rainer Scholz           IK Vista                   1:01:33 S        
    9          Stefan Adolfsson        OK Bävern                  1:03:32 S        
   10          Hans Trofast            Tenhults SOK               1:10:46 B        
   11          Kenneth Andersson       Nässjö OK                  1:11:56          
   12          Stefan Hermansson       Tenhults SOK               1:15:53          
   13          Jan Johansson           Gamleby OK                 1:27:25          

               Bo-Gunnar Josefsson     Nässjö OK                 Ej godk.          
               Pelle Skullman          Vimmerby OK               Ej godk.          
               Sven-Olof Johansson     Vaggeryds SOK             ej start          



H60  (17)      4790 m                      

    1          Gunnar Enberg           Målilla OK                   44:59 S        
    2          Sven Käck               Sol Tranås                   48:15 S        
    3          Ronny Hjalmarsson       Emmaboda Verda OK            48:50 S        
    4          Anders Montelius        Boxholm-Mjölby OL            49:14 S        
    5          Bo Turesson             OK Bävern                    50:22 S        
    6          Lennart Barkestam       IK Hakarpspojkarna           51:58 S        
    7          Roland Nilsson          SOK Viljan                   53:04 S        
    8          Göran Karlsson          SOK Aneby                    56:37 S        
    9          Bill Schölin            Tockarps IK                  57:24 S        
   10          Håkan Tengvall          Boxholm-Mjölby OL            58:17 S        
   11          Bengt Sörensen          Jönköpings OK              1:00:03 S        
   12          Tord Fransson           Motala AIF OL              1:04:30 B        
   13          Jörgen Fransson         Emmaboda Verda OK          1:04:49 B        
   14          Staffan Dittmer         IK Hakarpspojkarna         1:09:05          
   15          Robin Schagerlind       OK Bävern                  1:17:52          
   16          Gunnar Holm             OK Bävern                  1:26:35          

               Sten Åström             Gränna-Bygdens OK         ej start          



H65  (22)      4100 m                      

    1          Åke Eckerbom            IFK Sävsjö                   39:01 S        
    2          Roland Nilsson          Falköpings AIK OK            39:38 S        
    3          Morgan Ljung            Vaggeryds SOK                41:34 S        
    4          Stefan G Larsson        OK Njudung                   41:53 S        
    5          Gunnar Andersson        IK Vista                     47:35 S        
    6          Thomas Kleist           Boxholm-Mjölby OL            49:17 S        
    7          Åke Borger              Ankarsrums OK                49:38 S        
    8          Gunnar Wallin           Jönköpings OK                49:46 S        
    9          Alf Olsson              Forserums SOK                50:33 S        
   10          Jan-Ulf Karlsson        Målilla OK                   53:16 S        
   11          Bengt Andersson         Tidaholm SOK Sisu            54:34 S        
   12          Erling Ekelöf           Värend GN OL                 54:38 S        
   13          Tom Lindström           SOK Viljan                   55:40 S        
   14          Stellan Ahnström        Forserums SOK                57:21 B        
   15          Sven Erik Sjöholm       Mullsjö SOK                  57:42 B        
   16          Bengt Olsson            Markbygdens Orienteringsk    57:47 B        
   17          Rune Gunnarsson         Nässjö OK                  1:00:28          
   18          Göran Jansson           Gränna-Bygdens OK          1:10:21          
   19          Göran Eriksson          Gränna-Bygdens OK          1:15:45          
   20          Anders Larsson          Gränna-Bygdens OK          1:20:15          
   21          Toivo Voudinmäki        Mullsjö SOK                1:34:23          

               Reine Frisk             Vaggeryds SOK             ej start          



H70  (17)      4080 m                      

    1          Rune Arvidsson          Markbygdens Orienteringsk    48:08 S        
    2          Sven-Olof Lundin        Sol Tranås                   53:40 S        
    3          Lennart Kammenhed       Jönköpings OK                55:42 S        
    4          Sven-Olof Hultgren      OK Bävern                    55:55 S        
    5          Göran Thour             Värend GN OL                 57:10 S        
    6          Per Larsson             Jönköpings OK              1:00:13 S        
    7          Stig Karlsson           Torsås OK                  1:00:33 S        
    8          Sören Bråhn             Jönköpings OK              1:00:57 S        
    9          Elis Tällberg           IK Hakarpspojkarna         1:01:45 S        
   10          Lars-Göran Björnlinger  IK Vista                   1:01:53 S        
   11          Arne Sävenstrand        Hultsfreds OK              1:03:22 S        
   12          Karl-Gerhard Ramde      SOK Aneby                  1:03:42 S        
   13          Mats Birgersson         Forserums SOK              1:08:42 S        
   14          Rune Ahlander           Jönköpings OK              1:12:09 B        
   15          Göran Karlsson          OK Bävern                  1:22:26          
   16          Stig Bengtsson          Motala AIF OL              1:24:34          

               Nilsevert Söderqvist    IFK Sävsjö                Ej godk.          



H75  (13)      3470 m                      

    1          Torild Bornetun         Skillingaryds FK             43:26 S        
    2          Bengt Lif               Sol Tranås                   46:33 S        
    3          Bengt-Åke Borgemo       SOK Viljan                   50:36 S        
    4          Tore Johansson          SOK Aneby                    51:57 S        
    5          Ramon Berger            Motala AIF OL                53:30 S        
    6          Allan Håkansson         SOK Viljan                   55:07 S        
    7          Johan Jansson           Växjö OK                     56:25 S        
    8          Rune Lindgren           IK Hakarpspojkarna           56:53 S        
    9          Mattias Rundgren        Sol Tranås                 1:01:17 S        
   10          Arne Envall             Eksjö SOK                  1:09:11          
   11          Per-Olof Persson        Skillingaryds FK           1:15:34          

               Lars-Erik Malmqvist     Växjö OK                  ej start          
               Carleric Thiger         Linköpings AIK            ej start          



H80  (6)       3170 m                      

    1          Sven Andersson          OK Stigen                    48:00 S        
    2          Urban Spånmark          Mullsjö SOK                  49:41 S        
    3          Ingemar Lindström       Jönköpings OK                49:56 S        
    4          Olof Walfridsson        SOK Aneby                    55:48 S        
    5          Olle Lif                Sol Tranås                   56:13 S        

               Lars Vigant             SOK Aneby                 Ej godk.          



INSKOLNING  (1 2250 m                      

               Elisa Schmidt           Annebergs GIF                Godk.          
               Lucas Schmidt           Annebergs GIF                Godk.          
               Martin Eriksson         Annebergs GIF                Godk.          
               Elin Axelsson           Mullsjö SOK                  Godk.          
               Alexander Dahlén        Eksjö SOK                    Godk.          
               Elin Patriksson         Bodafors OK                  Godk.          
               Ida Rosjö               Jönköpings OK                Godk.          
               Agnes Djurstedt         Eksjö SOK                    Godk.          
               Ines Nilsson            Eksjö SOK                    Godk.          
               Otto Nilsson            Eksjö SOK                    Godk.          
               Thea Abaji-Nordin       Eksjö SOK                    Godk.          
               Selma Niemi             Emmaboda Verda OK            Godk.          
               Hugo Mattsson           Eksjö SOK                    Godk.          
               Isak Bogmark            Eksjö SOK                    Godk.          



U1  (11)       2660 m                      

    1          Olof Östenberg          Hultsfreds OK                18:24          
    2          Viktor Gunnarsson       IK Hakarpspojkarna           23:21          
    3          Olof Hedin              Eksjö SOK                    26:04          
    4          Edward Hageltorn        Eksjö SOK                    28:17          
    5          Isak Liljeholm          Gamleby OK                   28:26          
    6          Oskar Hultgren          OK Njudung                   29:02          
    7          Maria Björnlinger       IK Vista                     31:13          
    8          Emmy Granstedt          IK Hakarpspojkarna           34:27          
    9          Nora Andersson          Värend GN OL                 36:27          
   10          Erik Östenberg          Hultsfreds OK                44:54          
   11          Lukas Freyland          SOK Aneby                  1:05:47          



U2  (11)       2670 m                      

    1          Hugo Djurstedt          Eksjö SOK                    20:17          
    2          Wilma Bergander         Eksjö SOK                    23:43          
    3          Felix Sandberg          Gränna-Bygdens OK            26:20          
    4          Gustav Wärnsberg        Eksjö SOK                    26:22          
    5          Simon Svahn             Eksjö SOK                    27:30          
    6          Maja Åkesson            IK Hakarpspojkarna           28:32          
    7          Olle Leibe-Bergstedt    Markbygdens Orienteringsk    30:39          
    8          Petter Leibe-Bergstedt  Markbygdens Orienteringsk    30:52          
    9          Ida Edvardsson          Eksjö SOK                    32:33          
   10          Oskar Svahn             Eksjö SOK                    33:23          
   11          Emma Eriksson           Annebergs GIF                34:59          



U3  (3)        3280 m                      

    1          Cecilia Hedin           Eksjö SOK                    42:10          
    2          Jakob Håkansson         Växjö OK                     43:22          
    3          Malin Jonsson           IK Hakarpspojkarna           53:32          



U4  (3)        3590 m                      

    1          Hanna Olofsson          Värend GN OL                 44:44          
    2          Louisa Lindqvist        Jönköpings OK                58:13          
    3          Johannes Ödén           SOK Aneby                  1:04:22          



Öppen 1  (8)   2670 m                      

    1          Karin Hemmings          Vimmerby OK                  25:15 B        
    2          Hannes Norrman          Göteborg/Majorna OK          31:32 B        
    3          Ingemar Lundh           Gränna-Bygdens OK            35:06          
    4          Jane Jonsson            Eksjö SOK                    40:55          
    5          Erik Lindqvist          IK Hakarpspojkarna           55:55          
    6          Olle Lundgren           IK Hakarpspojkarna           57:01          
    7          Inga-Lill Bornetun      Skillingaryds FK           1:05:44          

               Gerd Johansson          Tenhults SOK              Ej godk.          



Öppen 2  (16)  3690 m                      

    1          Marina Johansson        OK Njudung                   35:30 B        
    2          Karl Norrman            Göteborg/Majorna OK          37:58 B        
    3          Philip Hjellström       Gränna-Bygdens OK            40:34 B        
    4          Anki Petterssib         Boxholm-Mjölby OL            42:06 B        
    5          Maria Petterson         OK Njudung                   42:58 B        
    6          Nathalie Erickson       Bodafors OK                  46:11 B        
    7          Lisbeth Erickson        Bodafors OK                  46:30 B        
    8          Joel Hermansson         Tenhults SOK                 47:38          
    9          Karin Pansell           Eksjö SOK                    57:50          
   10          Hanna P-Edvardsson      Eksjö SOK                    58:11          
   11          Sara Schagerlind        OK Bävern                    58:42          
   12          Åke Holm                Klubblös                   1:14:46          
   13          Kjell Rosgren           OK Njudung                 1:15:56          
   14          Ann-Charlotte Adolfsson OK Bävern                  1:21:17          
   15          Marie Pettersson        Västerviks OK              1:22:16          
   16          Harriet Swärdh          Linköpings OK              1:24:45          



Öppen 3  (9)   4860 m                      

    1          Anna Lindqvist          IK Hakarpspojkarna           42:17 B        
    2          Magnus Hansson          Boxholm-Mjölby OL            43:48 B        
    3          Hannah Björnlinger      IK Vista                     48:27 B        
    4          Lennart Sandberg        Gränna-Bygdens OK            48:57 B        
    5          Sven-Olof Fransson      SOK Aneby                  1:00:32          
    6          Anette Olsson           Eksjö SOK                  1:05:09          
    7          Christian Stuker        Sol Tranås                 1:20:12          
    8          Thomas Stuker           Sol Tranås                 1:20:22          
    9          Maud Gustavsson         OK Bävern                  1:27:44          



Öppen 4  (30)  3590 m                      

    1          Martina Jansson         Sol Tranås                   36:12 B        
    2          Anna Adolfsson          OK Bävern                    38:22 B        
    3          Magnus Schillere        OK Njudung                   38:26 B        
    4          Robin Patriksson        Bodafors OK                  38:36 B        
    5          Niklas Patriksson       Bodafors OK                  39:16 B        
    6          Maria Sundberg          OK Njudung                   39:47 B        
    7          Leif Joakimsson         IFK Stockaryd                41:23 B        
    8          Birgit Henriksson       Eksjö SOK                    42:35 B        
    9          Rolf Hallberg           Nässjö OK                    45:05 B        
   10          Evelina Johansson       OK Njudung                   46:22 B        
   11          Kerstin Nykvist         Jönköpings OK                48:21 B        
   12          Malin Thörnkvist        Sol Tranås                   49:38          
   13          Erno Hugosson           Nässjö OK                    51:15          
   14          Hanna Kram              Bodafors OK                  51:53          
   15          Gabriella Thörn         Tenhults SOK                 53:54          
   16          Marie Kram              Bodafors OK                  54:00          
   17          Eva Nordin              Gustavsbergs OK              55:20          
   18          Isak Ottosson           OK Bävern                    59:40          
   19          Britt-Marie Halvardsson Nässjö OK                  1:00:11          
   20          Mona Ottosson           OK Bävern                  1:00:28          
   21          Berndt Halvardsson      Nässjö OK                  1:00:33          
   22          Jens Fasth              Boxholm-Mjölby OL          1:01:13          
   23          Åke Johansson           Tenhults SOK               1:04:32          
   24          Kyösti Turtiainen       Eksjö SOK                  1:16:17          
   25          Lothar Henning          Bodafors OK                1:25:42          
   26          Katrin Johansson        Nässjö OK                  1:31:29          
   27          Ludwig Stuker           Sol Tranås                 1:32:49          
   28          Karin Kvarnström        Jönköpings OK              1:33:24          
   29          Anita Lilja             Jönköpings OK              1:33:46          
   30          Sven Jarhag             Sol Tranås                 1:35:28          



Öppen 5  (25)  4410 m                      

    1          Rune Thuresson          OK Bävern                    45:05 B        
    2          Robin Öhrn              OK Bävern                    45:08 B        
    3          Ola Olsson              IK Hakarpspojkarna           46:01 B        
    4          Dennis Toll             OK Njudung                   47:47 B        
    5          Klas Dahlén             Eksjö SOK                    48:35 B        
    6          Åsa Bogmark             Eksjö SOK                    48:50 B        
    7          Magnus Nykvist          Jönköpings OK                51:01 B        
    8          Per-Gunnar Gabrielsson  Målilla OK                   56:29 B        
    9          Lars Åke Nordén         SOK Aneby                    57:19 B        
   10          Maria Wärnsberg         Eksjö SOK                    57:35 B        
   11          Boine Kvarnström        Jönköpings OK                58:16 B        
   12          Tomas Pettersson        Boxholm-Mjölby OL            58:39 B        
   13          Anders Pettersson       Västerviks OK                59:49 B        
   14          Anna-Karin Norrman      Göteborg/Majorna OK        1:00:22          
   15          Arne Lilja              Jönköpings OK              1:02:01          
   16          Christer Andersson      SOK Aneby                  1:02:09          
   17          Rolf Andersson          Vimmerby OK                1:10:57          
   18          Lars Sune Elis Johansso IFK Stockaryd              1:13:37          
   19          Lars Bollmark           IF Hallby SOK              1:15:42          
   20          Jan Eliasson            Tenhults SOK               1:17:25          
   21          Anniken Gustafsson      Ödeshögs SK                1:20:18          
   22          Maudj Konradsson        Ödeshögs SK                1:20:36          
   23          Gösta Erlandsson        Målilla OK                 1:32:53          
   24          Staffab Johansson       Sol Tranås                 1:32:54          

               Jesper Rundbäck         Eksjö SOK                 Ej godk.          



Öppen 6  (10)  5590 m                      

    1          Niclas Lindqvist        OK Njudung                   57:00 B        
    2          Daniel Wärnsberg        Eksjö SOK                    57:22 B        
    3          Jonas Norrman           Göteborg/Majorna OK          59:58 B        
    4          Peter Creutz            Eksjö SOK                  1:01:42 B        
    5          Andreas G. Ainemo       Hultsfreds OK              1:03:41 B        
    6          Stefab Reiver           Bodafors OK                1:09:55 B        
    7          Carin Rosjö             Jönköpings OK              1:11:16 B        
    8          Lennart Eriksson        Sol Tranås                 1:12:13 B        
    9          Lars Karlsson           Ödeshögs SK                1:16:08          
   10          Leif Gustavsson         Klubblös                   1:48:47          



Öppen 7  (22)  3420 m                      

    1          Lars-Erik Spaak         Eksjö SOK                    30:39 B        
    2          Anna Mattsson           Värend GN OL                 36:03 B        
    3          Marie Nord              Sol Tranås                   36:32 B        
    4          Anna Rosén              OK Njudung                   38:03 B        
    5          Urban Billing           Hultsfreds OK                38:16 B        
    6          Sven Karlsson           Eksjö SOK                    43:16          
    7          Per Lundberg            OK Bävern                    45:06          
    8          Martin Abaji            Eksjö Garnisons IF           46:22          
    9          Kerstin Segersson       OK 64 Torpa                  46:33          
   10          Carina Lindqvist        Jönköpings OK                49:32          
   11          Sara Lindgren           IFK Göteborg                 49:52          
   12          Kenneth Lindblom        Växjö OK                     51:47          
   13          Christer Claesson       IFK Sävsjö                   53:37          
   14          Carola Billing          Hultsfreds OK                53:54          
   15          Claes-Owe Swärdh        Linköpings OK                58:28          
   16          Robertsson Annemarie    Målilla OK                   59:04          
   17          Stig Adolfsson          OK Bävern                  1:00:44          
   18          Curt Tillman            Linköpings OK              1:05:33          
   19          Per Eriksson            Bodafors OK                1:05:55          
   20          Carl-Eric Gustafsson    Eksjö SOK                  1:19:50          
   21          Siv Bergander           Eksjö SOK                  1:39:05          

               Christer Johansson      Eksjö SOK                 j fullf.          



Öppen 8  (20)  5210 m                      

    1          Lasse Jansson           Eksjö SOK                    37:32 B        
    2          Patrik Nilsson          Eksjö SOK                    45:29 B        
    3          Bo Hultgren             OK Njudung                   51:36          
    4          Johan Andersson         Hultsfreds OK                52:15          
    5          Conny Bruhn             Boxholm-Mjölby OL            53:41          
    6          Anders Pettersson       OK Njudung                   55:26          
    7          Tommas Råhn             Jönköpings OK                55:41          
    8          Kent Lundgren           Jönköpings OK              1:00:00          
    9          Cecilia Bergander       Eksjö SOK                  1:04:40          
   10          Gunnar Palmqvist        Boxholm-Mjölby OL          1:04:56          
   11          Sara Larsson            Eksjö Garnisons IF         1:07:02          
   12          Peter Svahn             Eksjö SOK                  1:13:31          
   13          Hans Hjelm              SOK Aneby                  1:13:51          
   14          Åke Persson             OK Bävern                  1:14:15          
   15          Ingemar Kyhlberg        Malungs OK Skogsmårdarna   1:14:28          
   16          Emil Bruhn              Boxholm-Mjölby OL          1:15:03          
   17          Ola Gustafsson          SOK Aneby                  1:17:51          
   18          Leif Andersson          Nässjö OK                  1:34:23          

               Ludvig Danfors          Mullsjö SOK               Ej godk.          
               Daniel Johansson        Eksjö Garnisons IF        Ej godk.          



Öppen 9  (4)   7380 m                      

    1          Mats Johansson          Sol Tranås                 1:03:36 B        
    2          Per Fransson            OK Njudung                 1:05:15 B        
    3          Tobias Konradsson       Ödeshögs SK                1:46:21          

               Pelle Envall            Klubblös                  Ej godk.          



Uppdaterad: 02 MAJ 2010 14:51 Skribent: Håkan Hammarin

Postadress:
Annebergs GIF
Granvalla
57023 Anneberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info