Hoppa till sidans innehåll

Resultat Höglands OL 2/8 2011

02 AUG 2011 20:42
  • Uppdaterad: 02 AUG 2011 21:00

Resultat – Höglands OL 2011-08-02

Länk till Sträcktider på WinSplits Online......

 

 

 

2011-08-02
Bana 1 (10/10) Tid Efter Bomtid
1. Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 14:40 00:00
2. Emma Eriksson Annebergs GIF 16:57 +2:17 00:00
3. Martin Eriksson Annebergs GIF 20:17 +5:37 00:00
4. Elisa Schmidt Annebergs GIF 22:45 +8:05 03:01
5. Evelina Jonason SOK Aneby 33:49 +19:09 05:37
6. Lucas Schmidt Annebergs GIF 34:36 +19:56 04:47
7. Ebba Rosander SOK Aneby 35:02 +20:22 10:00
8. Alma Gustafsson SOK Aneby 35:03 +20:23 09:55
9. Elin Thunström SOK Aneby 37:09 +22:29 02:18
10. Tilda Rosander SOK Aneby 37:18 +22:38 01:53
Bana 2 (15/15) Tid Efter Bomtid
1. Johan Rosander SOK Aneby 31:20 01:47
2. Wilma Bergander Eksjö SOK 33:04 +1:44 03:03
3. Hanna Larsson Målilla OK 33:48 +2:28 01:23
4. Gustav Hjellström Gränna-Bygdens OK 35:49 +4:29 03:50
5. Claes Thunström SOK Aneby 36:33 +5:13 04:37
6. Lovisa Nord Sol Tranås 38:15 +6:55 04:00
7. Birgitta Lundh Gränna-Bygdens OK 39:50 +8:30 01:51
8. Ebba Lindman Nässjö OK 42:25 +11:05 06:17
9. Olof Walfridsson SOK Aneby 42:59 +11:39 01:45
10. Linus Bertilsson Annebergs GIF 43:04 +11:44 12:15
11. Gustav Hammarin Annebergs GIF 43:30 +12:10 12:03
12. Gustaf Härold Sol Tranås 49:16 +17:56 12:54
13. Ida Edvardsson Eksjö SOK 53:07 +21:47 05:29
14. Lena Thunström SOK Aneby 59:07 +27:47 05:54
14. Maria Jonason SOK Aneby 59:07 +27:47 05:28
Bana 3 (23/23) Tid Efter Bomtid
1. Lars-Erik Spaak Eksjö SOK 30:51 01:15
2. Albin Lager Nässjö OK 34:35 +3:44 03:25
2. Karin Öhlin SOK Aneby 34:35 +3:44 02:02
4. Magnus Nykvist Jönköpings OK 35:15 +4:24 01:17
5. Evi Jüni Eksjö SOK 36:15 +5:24 02:00
6. Inger Englund IFK Sävsjö 40:17 +9:26 02:28
7. Christer Roslund Sol Tranås 41:30 +10:39 03:36
8. Helena Karlsson Nässjö OK 42:51 +12:00 01:50
9. Ann-Katrin Larsson Målilla OK 43:01 +12:10 02:32
10. Elisabeth Hagelberg Eksjö SOK 45:00 +14:09 06:02
11. Mats Birgersson Forserums SOK 47:31 +16:40 02:04
12. Göran Eriksson Gränna-Bygdens OK 51:18 +20:27 00:50
13. Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 51:26 +20:35 01:03
14. Birgit Henriksson Eksjö SOK 51:32 +20:41 05:05
15. Anna Ström Lekeryd-Svarttorps SK 53:09 +22:18 08:05
16. Harald Henriksson Lekeryd-Svarttorps SK 53:10 +22:19 08:08
17. Mikael Fyhr SOK Aneby 53:42 +22:51 07:42
18. Liselotte Sigby IK Vista 54:18 +23:27 07:04
19. Hampus Lindman Nässjö OK 55:03 +24:12 03:25
20. Kjell Lindholm Sol Tranås 56:05 +25:14 08:11
21. Eleni Gebremichael Nässjö OK 57:42 +26:51 02:57
22. Lisa Elmsjö Annebergs GIF 1:11:47 +40:56 03:40
23. Lars Elmsjö Annebergs GIF 1:12:01 +41:10 03:37
Bana 4 (17/17) Tid Efter Bomtid
1. Gabriella Bergander Eksjö SOK 29:10 02:11
2. Philip Hjellström Gränna-Bygdens OK 33:03 +3:53 02:21
3. Ola Gustafsson SOK Aneby 33:09 +3:59 02:25
4. Rune Gunnarsson Nässjö OK 34:59 +5:49 03:09
5. Lovisa Härold Sol Tranås 41:39 +12:29 06:50
5. Marica Härold Sol Tranås 41:39 +12:29 04:42
7. Peter Sahlin Nässjö OK 44:07 +14:57 04:27
8. Veronica Sahlin Nässjö OK 45:02 +15:52 04:01
9. Reino Lindahl Eksjö SOK 45:24 +16:14 01:57
10. Emma Åkesson IK Hakarpspojkarna 45:29 +16:19 06:30
10. Pär Erickson Bodafors OK 45:29 +16:19 05:00
12. Helena Andersson SOK Aneby 46:27 +17:17 06:50
13. Tore Johansson SOK Aneby 47:26 +18:16 04:07
14. Ingela Klintberg Eksjö SOK 48:35 +19:25 02:45
15. Arne Envall Eksjö SOK 49:47 +20:37 05:58
16. Hilda Svensson Nässjö OK 52:24 +23:14 06:26
17. May-Sofie Olsson Forserums SOK 1:01:01 +31:51 05:36
Bana 5 (47/47) Tid Efter Bomtid
1. Filip Trofast Bredaryds SOK 34:23 00:24
2. Johanna Jonsson IK Hakarpspojkarna 35:18 +0:55 00:00
3. Johan Hansson Nässjö OK 36:36 +2:13 01:03
4. Marcus Färg Annebergs GIF 39:34 +5:11 00:00
5. Matti Envall IK Hakarpspojkarna 40:06 +5:43 02:04
6. Jan-Olof Eriksson Annebergs GIF 41:10 +6:47 01:07
7. Olof Nilsson SOK Aneby 41:58 +7:35 02:33
8. Christer Folkesson Eksjö SOK 42:21 +7:58 01:15
9. Conny Simonsson Gränna-Bygdens OK 43:44 +9:21 01:48
10. Stefan Wahl IK Vista 44:51 +10:28 01:08
11. Maria Thelin Jönköpings OK 45:13 +10:50 03:24
12. Anna Runesson OK Vivill 45:18 +10:55 02:59
13. Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 45:56 +11:33 05:00
14. Camilla Eklöf Annebergs GIF 47:17 +12:54 04:42
15. Arvid Nord Sol Tranås 47:35 +13:12 05:11
16. Åsa Bogmark Eksjö SOK 47:47 +13:24 03:04
17. Elin Svensson Nässjö OK 48:17 +13:54 03:27
18. Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 48:53 +14:30 03:09
19. Lennart Holst Nässjö OK 48:57 +14:34 01:39
20. Robin Öhrn OK Bävern 49:17 +14:54 03:48
21. Ulrika Gustafsson IK Vista 49:21 +14:58 03:06
22. Bo Henriksson SOK Aneby 49:22 +14:59 06:32
23. Anton Erickson Bodafors OK 49:57 +15:34 09:08
24. Victor Thörnqvist Sol Tranås 50:32 +16:09 06:47
25. Philip Edvardsson Eksjö SOK 50:59 +16:36 04:56
26. Kajsa Niemi Emmaboda Verda OK 51:34 +17:11 03:07
27. Monica Kollberg Eksjö SOK 52:23 +18:00 02:06
28. Christer Andersson SOK Aneby 53:52 +19:29 02:11
29. David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 54:31 +20:08 05:05
30. Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 54:39 +20:16 04:49
31. Elin Tudén IK Hakarpspojkarna 55:00 +20:37 07:37
32. August Kollberg Eksjö SOK 55:50 +21:27 06:54
33. Mikael Öhrn OK Bävern 56:08 +21:45 08:42
34. Göran Karlsson OK Bävern 58:24 +24:01 00:59
35. Adam Erickson Bodafors OK 58:25 +24:02 14:06
36. Monica Henriksson Eksjö SOK 58:39 +24:16 06:12
37. Magnus Trofast Bredaryds SOK 59:07 +24:44 11:15
38. Åsa Flink-Svensson Nässjö OK 59:49 +25:26 04:25
39. Alf Olsson Forserums SOK 1:00:24 +26:01 01:45
40. Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 1:01:10 +26:47 02:17
41. Lars Åke Nordén SOK Aneby 1:12:16 +37:53 08:32
42. Hans Jörgen Hansson Lekeryd-Svarttorps SK 1:12:41 +38:18 12:44
  Ebba Envall IK Hakarpspojkarna Felst.
  Peter Englund IFK Sävsjö Felst.
  Anna Johansson Jönköpings OK Utg.
  Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF Utg.
  Ellinor Ivarsson Hässleby SOK Utg.
Bana 6 (26/26) Tid Efter Bomtid
1. Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna 47:14 02:49
2. Andreas Källming IK Hakarpspojkarna 48:47 +1:33 00:32
3. Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 48:53 +1:39 01:01
4. Jakob Wahl IK Vista 49:00 +1:46 00:00
5. Fredrik Rosen Jönköpings OK 49:10 +1:56 02:29
6. Linus Wahl IK Vista 53:05 +5:51 00:57
7. Stefan Kollberg Eksjö SOK 54:52 +7:38 01:04
8. Måns Lennermo Nässjö OK 56:20 +9:06 01:50
9. Magnus Svensson Nässjö OK 57:25 +10:11 04:38
10. Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 1:01:15 +14:01 00:00
11. Arto Blomdahl IK Hakarpspojkarna 1:01:48 +14:34 02:45
12. Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 1:02:07 +14:53 04:18
13. Claus Johansson Jönköpings OK 1:02:23 +15:09 02:09
14. Malin Sand IK Hakarpspojkarna 1:02:30 +15:16 04:19
15. Eric Hansson Nässjö OK 1:03:11 +15:57 07:03
16. Johan Sandlund OK Njudung 1:04:34 +17:20 09:59
17. Magnus Fransson SOK Aneby 1:06:28 +19:14 02:14
18. Håkan Sandstedt Eksjö SOK 1:09:02 +21:48 02:26
19. Arne Klintberg Eksjö SOK 1:09:25 +22:11 06:38
20. Olivia Kollberg Eksjö SOK 1:10:19 +23:05 04:47
21. Gunnar Palmqvist Boxholm-Mjölby OL 1:10:43 +23:29 05:39
22. Tomas Lundh Gränna-Bygdens OK 1:10:59 +23:45 08:59
23. Göran Nord Sol Tranås 1:12:16 +25:02 05:48
24. Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 1:12:51 +25:37 03:32
25. Urban Andersson Boxholms OK 1:29:41 +42:27 07:04
  Peter Nilsson IK Hakarpspojkarna Utg.


Skapad av MeOS: 2011-08-02 20:43:58

 

 

 

Skribent: Håkan Hammarin

klart.se

 

 

Camilla blev segrare i årets Trollet. 6/6 2018

 

Några av deltagarna.

 

Postadress:
Annebergs GIF
Granvalla
57023 Anneberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info