Hoppa till sidans innehåll

Resultat Triathlon 2012

20 AUG 2012 20:31
Resultat Triathlon 2012
  • Uppdaterad: 11 AUG 2014 21:24

Triathlon 2012

  Korta (10 / 10) Tid Efter
  1. Petter Isner Annebergs GIF 12:10
  6:43 (6:43) 3:43 (10:26) 1:44 (12:10)
  2. Emma Eriksson Annebergs GIF 12:18 +0:08
  6:42 (6:42) 3:41 (10:23) 1:55 (12:18)
  3. Martin Eriksson Annebergs GIF 13:52 +1:42
  9:04 (9:04) 4:13 (13:17) 0:35 (13:52)
  4. Rasmus Svensson Solberga 14:03 +1:53
  7:10 (7:10) 4:45 (11:55) 2:08 (14:03)
  5. Elisa Schmidt Annebergs GIF 14:05 +1:55
  7:07 (7:07) 4:12 (11:19) 2:46 (14:05)
  6. Fabin Nors Annebergs GIF 14:45 +2:35
  9:00 (9:00) 4:08 (13:08) 1:37 (14:45)
  7. Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 15:48 +3:38
  9:40 (9:40) 4:11 (13:51) 1:57 (15:48)
  8. Malin Flaa Annebergs GIF 17:41 +5:31
  8:53 (8:53) 5:06 (13:59) 3:42 (17:41)
  9. Elin Hammarin Annebergs GIF 19:56 +7:46
  9:29 (9:29) 4:05 (13:34) 6:22 (19:56)
  10. Thea Modén Solberga 20:47 +8:37
  10:46 (10:46) 7:14 (18:00) 2:47 (20:47)
  Mellan (11 / 11) Tid Efter
  1. Victor Brodd Annebergs GIF 24:11
  12:18 (12:18) 9:47 (22:05) 2:06 (24:11)
  2. Gustav Hammarin Annebergs GIF 24:13 +0:02
  11:57 (11:57) 10:05 (22:02) 2:11 (24:13)
  3. Gustav Hjellström Gränna-Bygdens OK 25:11 +1:00
  12:10 (12:10) 11:02 (23:12) 1:59 (25:11)
  4. Lucas Schmidt Annebergs GIF 25:32 +1:21
  13:10 (13:10) 9:57 (23:07) 2:25 (25:32)
  5. Lucas Forsberg Annebergs GIF 26:33 +2:22
  12:56 (12:56) 10:52 (23:48) 2:45 (26:33)
  6. Fabian Flaa Annebergs GIF 28:10 +3:59
  14:11 (14:11) 11:26 (25:37) 2:33 (28:10)
  7. Lisa Flaa Annebergs GIF 29:25 +5:14
  13:55 (13:55) 12:46 (26:41) 2:44 (29:25)
  8. Gustav Sand Annebergs GIF 29:29 +5:18
  13:34 (13:34) 13:02 (26:36) 2:53 (29:29)
  9. Jocob Johansson Annebergs GIF 29:51 +5:40
  14:55 (14:55) 11:31 (26:26) 3:25 (29:51)
  10. Julia Friman Annebergs GIF 34:15 +10:04
  15:22 (15:22) 14:56 (30:18) 3:57 (34:15)
  11. Stina Friman Annebergs GIF 34:51 +10:40
  17:15 (17:15) 14:18 (31:33) 3:18 (34:51)
  Långa (5 / 5) Tid Efter
  1. Martin Magnusson Nässjö SLS 25:04
  11:08 (11:08) 11:23 (22:31) 2:33 (25:04)
  2. Lasse Sand Skullaryds SK 33:59 +8:55
  13:59 (13:59) 14:29 (28:28) 5:31 (33:59)
  3. Kalle Sand Skullaryds SK 34:24 +9:20
  16:33 (16:33) 13:00 (29:33) 4:51 (34:24)
  4. PerÅke Carlsson Skullaryds SK 34:51 +9:47
  16:33 (16:33) 13:02 (29:35) 5:16 (34:51)
  5. Jimmy Isner Annebergs GIF 39:46 +14:42
  17:32 (17:32) 17:22 (34:54) 4:52 (39:46)

 

Skapad av MeOS 3.1.405 (U3): 2014-08-11 21:21:49

Skribent: Håkan Hammarin

klart.se

 

 

Camilla blev segrare i årets Trollet. 6/6 2018

 

Några av deltagarna.

 

Postadress:
Annebergs GIF
Granvalla
57023 Anneberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info