Hoppa till sidans innehåll

Resultat Triathlon 2013

19 AUG 2013 21:49
  • Uppdaterad: 11 AUG 2014 21:25

Triathlon 2013

  Korta (7 / 7) Tid Efter
  1. Martin Eriksson Annebergs GIF 13:34
  8:16 (8:16) 4:18 (12:34) 1:00 (13:34)
  2. Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 13:37 +0:03
  7:52 (7:52) 4:16 (12:08) 1:29 (13:37)
  3. Viggo Nilsson Ölmsta IS 13:40 +0:06
  8:05 (8:05) 4:00 (12:05) 1:35 (13:40)
  4. Elisa Schmidt Annebergs GIF 14:05 +0:31
  7:48 (7:48) 4:36 (12:24) 1:41 (14:05)
  5. Malin Flaa Annebergs GIF 15:58 +2:24
  8:23 (8:23) 5:08 (13:31) 2:27 (15:58)
  6. Elin Hammarin Annebergs GIF 16:06 +2:32
  8:13 (8:13) 4:42 (12:55) 3:11 (16:06)
  7. Julia Friman Levén Annebergs GIF 19:34 +6:00
  – (–) – (15:12) 4:22 (19:34)
  Mellan (10 / 10) Tid Efter
  1. Gustav Hammarin Annebergs GIF 23:53
  11:32 (11:32) 9:23 (20:55) 2:58 (23:53)
  2. Emma Eriksson Annebergs GIF 24:32 +0:39
  11:56 (11:56) 9:26 (21:22) 3:10 (24:32)
  3. Axel Scholander Annebergs GIF 25:16 +1:23
  11:18 (11:18) 10:43 (22:01) 3:15 (25:16)
  4. Fabian Flaa Annebergs GIF 25:38 +1:45
  13:01 (13:01) 9:38 (22:39) 2:59 (25:38)
  5. Lucas Schmidt Annebergs GIF 25:40 +1:47
  11:39 (11:39) 10:47 (22:26) 3:14 (25:40)
  6. Lisa Flaa Annebergs GIF 26:31 +2:38
  12:39 (12:39) 11:07 (23:46) 2:45 (26:31)
  7. Jakob Johansson Annebergs GIF 27:33 +3:40
  12:38 (12:38) 11:23 (24:01) 3:32 (27:33)
  8. Karl Hjellström Gränna-Bygdens OK 27:38 +3:45
  13:20 (13:20) 10:58 (24:18) 3:20 (27:38)
  9. Julia Friman Annebergs GIF 32:36 +8:43
  14:56 (14:56) 13:45 (28:41) 3:55 (32:36)
  10. Stina Friman Annebergs GIF 33:42 +9:49
  15:44 (15:44) 13:39 (29:23) 4:19 (33:42)
  Långa (8 / 8) Tid Efter
  1. Joel Melkersson Ing 2 30:02
  14:28 (14:28) 12:11 (26:39) 3:23 (30:02)
  2. Thomas Hempel Annebergs GIF 31:21 +1:19
  14:51 (14:51) 12:00 (26:51) 4:30 (31:21)
  3. Mikael Svensson Annebergs GIF 32:03 +2:01
  15:06 (15:06) 12:25 (27:31) 4:32 (32:03)
  4. Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF 33:19 +3:17
  17:17 (17:17) 11:02 (28:19) 5:00 (33:19)
  5. Gustav Hjellström Gränna-Bygdens OK 35:54 +5:52
  16:52 (16:52) 14:51 (31:43) 4:11 (35:54)
  6. Erik Gustavsson Annebergs GIF 36:16 +6:14
  15:59 (15:59) – (–) – (36:16)
  7. Sanna Ekberg HJTK 47:30 +17:28
  22:57 (22:57) 14:31 (37:28) 10:02 (47:30)
  8. Fanny Nilsson Ölmsta IS 47:31 +17:29
  23:03 (23:03) 19:04 (42:07) 5:24 (47:31)

 

Skapad av MeOS 3.1.405 (U3): 2014-08-11 21:21:02

Skribent: Håkan Hammarin

klart.se

 

 

Camilla blev segrare i årets Trollet. 6/6 2018

 

Några av deltagarna.

 

Postadress:
Annebergs GIF
Granvalla
57023 Anneberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info