Hoppa till sidans innehåll

Resultat Triathlon 2014

11 AUG 2014 21:26
  • Skapad: 11 AUG 2014 21:26

Triathlon 2014

  Korta (1 / 1) Tid Efter
  1. Malin Flaa Annebergs GIF 15:24
  8:01 (8:01) 5:34 (13:35) 1:49 (15:24)
  Mellan (12 / 12) Tid Efter
  1. Lisa Flaa Annebergs GIF 26:56
  12:51 (12:51) 11:00 (23:51) 3:05 (26:56)
  2. Emma Eriksson Annebergs GIF 27:24 +0:28
  14:15 (14:15) 8:10 (22:25) 4:59 (27:24)
  3. Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF 27:28 +0:32
  14:17 (14:17) 8:13 (22:30) 4:58 (27:28)
  4. Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 29:00 +2:04
  14:09 (14:09) 14:42 (28:51) 0:09 (29:00)
  5. Elin Hammarin Annebergs GIF 29:19 +2:23
  15:12 (15:12) 10:56 (26:08) 3:11 (29:19)
  6. Stina Friman Annebergs GIF 30:29 +3:33
  13:18 (13:18) 12:32 (25:50) 4:39 (30:29)
  7. Nora Alvin Annebergs GIF 30:48 +3:52
  15:13 (15:13) 11:27 (26:40) 4:08 (30:48)
  8. Lucas Schmidt Annebergs GIF 31:54 +4:58
  17:23 (17:23) 10:59 (28:22) 3:32 (31:54)
  9. Martin Eriksson Annebergs GIF 32:06 +5:10
  15:38 (15:38) 11:33 (27:11) 4:55 (32:06)
  10. Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 34:58 +8:02
  15:41 (15:41) 11:27 (27:08) 7:50 (34:58)
  11. Ruben Gunnarsson Forserums SOK 36:03 +9:07
  13:56 (13:56) 17:54 (31:50) 4:13 (36:03)
  12. Julia Friman Annebergs GIF 36:33 +9:37
  14:56 (14:56) 17:02 (31:58) 4:35 (36:33)
  Långa (12 / 12) Tid Efter
  1. Joel Melkersson Eksjö Garnision 31:14
  14:25 (14:25) 12:39 (27:04) 4:10 (31:14)
  2. Thomas Hempel Annebergs GIF 33:06 +1:52
  16:40 (16:40) 11:45 (28:25) 4:41 (33:06)
  3. Camilla Eklöf Annebergs GIF 33:30 +2:16
  17:15 (17:15) 11:27 (28:42) 4:48 (33:30)
  4. Mikael Svensson Annebergs GIF 33:37 +2:23
  15:14 (15:14) 13:01 (28:15) 5:22 (33:37)
  5. Philip Hjellström Gränna-Bygdens OK 34:05 +2:51
  16:49 (16:49) 12:43 (29:32) 4:33 (34:05)
  6. Håkan Hammarin Annebergs GIF 34:52 +3:38
  16:05 (16:05) 13:39 (29:44) 5:08 (34:52)
  7. Rasmus Weibull OK 64 Torpa 35:06 +3:52
  13:26 (13:26) 15:27 (28:53) 6:13 (35:06)
  8. Gustav Hammarin Annebergs GIF 38:45 +7:31
  19:30 (19:30) 14:14 (33:44) 5:01 (38:45)
  9. Lucas Forsberg Annebergs GIF 39:32 +8:18
  19:32 (19:32) 14:13 (33:45) 5:47 (39:32)
  10. Fabian Flaa Annebergs GIF 40:09 +8:55
  20:35 (20:35) 14:14 (34:49) 5:20 (40:09)
  11. Pablo Lindström OK 64 Torpa 42:01 +10:47
  16:52 (16:52) 19:02 (35:54) 6:07 (42:01)
  12. Mats Karlsson Nässjö Motorklubb 42:39 +11:25
  18:46 (18:46) 17:47 (36:33) 6:06 (42:39)

 

Skapad av MeOS 3.1.405 (U3): 2014-08-11 21:19:24

Skribent: Håkan Hammarin

klart.se

 

 

Camilla blev segrare i årets Trollet. 6/6 2018

 

Några av deltagarna.

 

Postadress:
Annebergs GIF
Granvalla
57023 Anneberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info