Hoppa till sidans innehåll

Höglands OL 2008

22 AUG 2008 10:29
Resultat / Winsplit
  • Skapad: 22 AUG 2008 10:29

Länk till resultat på Winsplit
------------------------------------------------------------------
Höglands-OL - 2008-08-05 - Annebergs GIF       to 2008-08-07 11:14
Resultat
---------------OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007---------------
   Pl    Rank Namn                   Klubb                         Tid 
 
Bana 1  (3)     1960 m                       
    1         Amanda Rangert         IK Hakarpspojkarna          16:37 
    2         Maja Åkesson           IK Hakarpspojkarna          24:35
    3         Albin Andersson        SOK Aneby                   26:07
 
Bana 2  (19)    2710 m                       
    1         Henrik Jörnling        Eksjö SOK                   23:57 
    2         Andreas Gustafsson     IK Hakarpspojkarna          26:29
    3         Viktor Ossiansson      IK Hakarpspojkarna          28:54
    4         Elin Granstedt         IK Hakarpspojkarna          30:21
    5         Hilda Svensson         Nässjö OK                   34:27
    6         Lukas Granstedt        IK Hakarpspojkarna          35:03
    7         Clara Berlin           Trollhättans SOK            36:30
    8         Sophia Björnlinger     IK Vista                    39:04
    9         Birgitta Lundh         Gränna-Bygdens OK           42:18
   10         Anita Eriksson         Gränna-Bygdens OK           42:34
   11         Albin Lager            Nässjö OK                   45:38
   12         Adam Lindgren          Nässjö OK                   45:43
   13         Johannes Ödén          SOK Aneby                   50:37
   14         Linnea Nåbo            IK Hakarpspojkarna          52:10
   15         Britt-Marie Halvardsso Nässjö OK                   54:43
   16         Berndt Halvardsson     Nässjö OK                   54:53
   17         Astrid Höglund         IK Vista                  1:03:58
   18         Lisa Linqvist          IK Hakarpspojkarna        1:06:20
   19         Emma Åkesson           IK Hakarpspojkarna        1:06:22
 
Bana 3  (19)    3010 m                       
    1         Marcus Färg            Annebergs GIF               26:55 
    2         Karl Reiver            Bodafors OK                 28:42
    3         Agneta Berlin          Trollhättans SOK            29:11
    4         Stefan Reiver          Bodafors OK                 34:03
    5         Karin Freyland         SOK Aneby                   34:17
    6         Moa Svensson           Nässjö OK                   36:40
    7         Ranveig Nåbo           IK Hakarpspojkarna          36:45
    8         Ola Gustafsson         SOK Aneby                   39:38
    9         Arne Envall            Eksjö SOK                   40:32
   10         My Larsson             Nässjö OK                   43:59
   11         Anna Kallin            SOK Aneby                   44:13
   12         Liselott Sigby         Ölmstads IS                 46:32
   13         Johanna Åkesson        Nässjö OK                   47:32
   14         Helena Andersson       SOK Aneby                   48:14
   15         Göran Eriksson         Gränna-Bygdens OK           48:21
   16         Monica Berggren        Bodafors OK               1:00:01
              Camilla Käck           Sol Tranås               Ej godk. 
              Lennart Barkestam      IK Hakarpspojkarna       Ej godk.
              Lena Barkestam         IK Hakarpspojkarna       Ej godk.
 
Bana 4  (15)    3570 m                       
    1         Anna-Karin Argus-J     Sol Tranås                  33:46 
    2         Nils-Birger Johansson  Sol Tranås                  35:32
    3         Carina Rosén           Annebergs GIF               37:43
    4         Helena Lindman         Nässjö OK                   37:49
    5         Atakilte Beyene        Nässjö OK                   37:54
    6         Göran Karlsson         OK Bävern                   38:18
    7         Camilla Eklöf          Annebergs GIF               39:21
    8         Christer Andersson     SOK Aneby                   40:39
    9         Johanna Andersson      SOK Aneby                   40:56
   10         Thore Bäckman          Eksjö SOK                   45:45
   11         Birgit Henriksson      Eksjö SOK                   46:45
   12         Sven-Olof Fransson     SOK Aneby                   48:58
   13         Linnea Johansson       IK Hakarpspojkarna          55:18
   14         Stefan Johansson       IK Hakarpspojkarna        1:01:59
   15         Filip Ossiansson       IK Hakarpspojkarna        1:04:38
 
Bana 5  (49)    4780 m                       
    1         Mats Granstedt         IK Hakarpspojkarna          33:05 
    2         Erik Siebers           IK Hakarpspojkarna          35:23
    3         Anders Ryvallius       Vänersborgs SK              35:44
    4         Adam Granstedt         IK Hakarpspojkarna          40:27
    5         Helena Sönsteröd       IK Hakarpspojkarna          42:02
    6         Johan Sandlund         OK Njudung                  42:33
    7         Jan-Olof Eriksson      Annebergs GIF               43:03
    8         Conny Simonsson        Gränna-Bygdens OK           43:46
    9         Martin Sigby           Ölmstads IS                 43:56
   10         Felix Palmgren         Bodafors OK                 44:07
   11         Magnus Hakeman         IK Hakarpspojkarna          44:21
   12         Elin Svensson          Nässjö OK                   44:22
   13         Maria Thelin           Jönköpings OK               44:58
   14         Klara Wingstedt        Bodafors OK                 45:01
   15         Maria Ossiansson       IK Hakarpspojkarna          45:28
   16         Albin Sigby            Ölmstads IS                 45:32
   17         Håkan Sandstedt        Eksjö SOK                   45:42
   18         Bo-Gunnar Josefsson    Nässjö OK                   46:18
   19         Linus Wahl             IK Vista                    46:49
   20         Olle Nåbo              IK Hakarpspojkarna          47:08
   21         Sven Käck              Sol Tranås                  47:44
   22         Peter Sahlin           Nässjö OK                   48:02
   23         Therese Klintberg      Eksjö SOK                   48:41
   24         Louise Rundqvist       IK Hakarpspojkarna          48:43
   25         Arne Klintberg         Eksjö SOK                   48:59
   26         Jakob Wahl             IK Vista                    49:38
   27         Stefan Wahl            IK Vista                    49:47
   28         Per Sandlund           OK Njudung                  50:07
   29         Göran Dehlin           Annebergs GIF               50:44
   30         Holger Schmidh         Annebergs GIF               50:45
   31         Maritha Henriksson     Eksjö SOK                   50:47
   32         Kajsa Niemi            Emmaboda Verda OK           50:57
   33         Andreas Niemi          Emmaboda Verda OK           50:59
   34         Lennart Holst          Nässjö OK                   51:36
   35         Kjell Gustavsson       SOK Aneby                   51:59
   36         Uno Åkesson            Nässjö OK                   53:36
   37         Helena Karlsson        Nybro OK                    54:37
   38         Göran Öhlund           IK Hakarpspojkarna          55:05
   39         Angelica Jörnling      Eksjö SOK                   55:10
   40         Jan Wingstedt          Bodafors OK                 55:25
   41         Robbin Bogmark         Eksjö SOK                   56:31
   42         Harald Henriksson      Lekeryd-Svarttorps SK       57:40
   43         Åsa Henriksson         Eksjö SOK                   57:49
   44         Lars-Åke Nordén        SOK Aneby                   58:25
   45         Gun Henriksson         Eksjö SOK                   59:00
   46         Åsa Flink-Svensson     Nässjö OK                   59:12
   47         Jesper Rundbäck        Eksjö SOK                   59:39
   48         Arne Andersson         Gränna-Bygdens OK         1:01:31
   49         Dag Köllerström        Forserums SOK             1:08:28
 
Bana 6  (20)    8130 m                       
    1         David Lingfors         IK Hakarpspojkarna          49:02 
    2         Tobias Wahlgren        IK Hakarpspojkarna          50:04
    3         Andreas Jansson        IK Hakarpspojkarna          50:32
    4         Fredrik Rosén          Jönköpings OK               53:00
    5         Fredrik Svensson       Jönköpings OK               53:35
    6         Stefan Sandahl         IK Hakarpspojkarna          53:44
    7         Mikael Andersson       IK Hakarpspojkarna        1:00:09
    8         Jonas Wallin           Uddevalla OK              1:00:38
    9         Karlis Disler          IK Hakarpspojkarna        1:02:32
   10         Stefan Kollberg        Eksjö SOK                 1:02:35
   11         Adam Sandstedt         Eksjö SOK                 1:03:01
   12         Lars Nordgren          Eksjö SOK                 1:07:42
   13         David Siebers          IK Hakarpspojkarna        1:09:13
   14         Magnus Fransson        SOK Aneby                 1:10:23
   15         Simon Lennermo         Nässjö OK                 1:10:58
   16         Rebecka Siebers        IK Hakarpspojkarna        1:11:34
   17         Göran Siebers          IK Hakarpspojkarna        1:12:41
   18         Tommy Ljungdahl        IK Hakarpspojkarna        1:12:42
   19         Tomas Lundh            Gränna-Bygdens OK         1:14:13
   20         Kent Larsson           Nässjö OK                 1:20:41
 
 
Skribent: Håkan Hammarin

Postadress:
Annebergs GIF
Flexatorvallen
57171 Anneberg

Besöksadress:
Flexatorvallen
57171 Anneberg

Kontakt:
Tel: 0733471935
E-post: mikael.svensson@mart...

Se all info

Svensknätcasino.com Casino med snabba uttag

Läktaren.se Spelbolag

Casivo.se casino utan registrering