Hoppa till sidans innehåll

Resultat Höglands OL 2010-08-10

12 AUG 2010 11:55
Sträcktider på Winsplit Online:
  • Uppdaterad: 12 AUG 2010 12:11

Sträcktider
   Pl     Rank Namn                  Klubb                       Tid 
 
Bana 1 (Lätt)  1830 m                    
    1          Hedemo Pelle          Sol Tranås                15:32 
    2          Samuelsson Josef      OK 64 Torpa               19:21
    3          Hedemo Calle          Sol Tranås                20:24
    4          Svan Oskar            Eksjö SOK                 21:40
    5          Eriksson Emma         Annebergs GIF             21:53
    6          Eriksson Martin       Annebergs GIF             24:23
    7          Nero David            Nässjö OK                 24:38
    8          Svan Simon            Eksjö SOK                 25:05
    9          Härold Gustaf         Sol Tranås                25:44
   10          Cole Fredrik          Väsby OK                  27:12
   11          Neimi Selma           Emmaboda Verda OK         30:08
   12          Nero Adam             Nässjö OK                 39:36
   12          Cole Robert           Väsby OK                  39:36
   14          Gustafsson Alma       SOK Aneby                 49:10
   14          Rosander Ebba         SOK Aneby                 49:10
 
Bana 2 (Lätt M 2760 m                    
    1          Lindman Ebba          Nässjö OK                 27:37 
    2          Sahlin Veronica       Nässjö OK                 27:46
    3          Hjellström Gustav     Gränna-Bygdens OK         32:51
    4          Nilsson Arne          OK 64 Torpa               34:14
    5          Berlin Erik           Trollhättans SOK          38:58
    6          Walfridsson Olof      SOK Aneby                 41:45
    7          Aspelund Rita         Nässjö OK                 45:39
    8          Schmidt Lukas         Annebergs GIF             45:44
    9          Schmidt Elisa         Annebergs GIF             46:08
 
Bana 3 (Lätt M 3870 m                    
    1          Fast Sanna            Boxholm-Mjölby OL         27:31 
    2          Fast Jens             Boxholm-Mjölby OL         30:11
    3          Hansson Adam          OK 64 Torpa               31:58
    4          Argus-J Anna-Karin    Sol Tranås                33:48
    5          Härold Lovisa         Sol Tranås                37:53
    6          Hagelberg Elisabeth   Eksjö SOK                 37:59
    7          Hugosson Erno         Nässjö OK                 40:33
    8          Samuelsson Aleksander OK 64 Torpa               42:06
    9          Fast Annika           Boxholm-Mjölby OL         45:29
   10          Svahn Peter           Eksjö SOK                 46:01
   11          Hedemo Olle           Sol Tranås                46:15
   12          Englund Inger         IFK Sävsjö                46:21
   13          Andersson Leif        Nässjö OK                 50:31
   14          Ireståhl Sven         Sol Tranås                50:42
   15          Sigby Liselott        Ölmstads IS               51:23
   16          Lindman Hampus        Nässjö OK                 56:06
   17          Halvarsson Bernt      Nässjö OK                 59:11
               Henriksson Gun        Eksjö SOK              Ej godk. 
               Granat Jämting Daniel SOK Aneby              Ej godk.
 
Bana 4 (Medel) 2920 m                    
    1          Karlsson Sven         Eksjö SOK                 31:39 
    2          Karlsson Gunnar       Eksjö SOK                 32:31
    3          Karlsson Uno          SOK Aneby                 35:26
    4          Axelsson Linnéa       Sol Tranås                37:08
    5          Samuelsson Hans       OK 64 Torpa               38:53
    6          Axelsson Mikael       Sol Tranås                40:52
    7          Nordmark Markus       Nässjö OK                 42:27
    8          Forsmark Robin        Forserums SOK             43:52
    9          Nilsson Rolf          Forserums SOK             44:40
   10          Johansson Nils-Birger Sol Tranås                44:49
   11          Härold Marica         Sol Tranås                45:43
   12          Olsson Anette         Eksjö SOK                 53:48
               Öhlin Karin           SOK Aneby              Ej godk. 
 
Bana 5 (Medel  4540 m                    
    1          Sandlund Johan        OK Njudung                39:57 
    2          Klintberg Arne        Eksjö SOK                 40:02
    3          Li ndström Emil       Sol Tranås                42:30
    4          Eriksson Jan-Olof     Annebergs GIF             42:53
    5          Klintberg Therse      Eksjö SOK                 43:25
    6          Niemi Andreas         Emmaboda Verda OK         43:48
    7          Karlsson David        OK 64 Torpa               43:51
    8          Simonsson Conny       Gränna-Bygdens OK         47:24
    9          Klintberg Josefine    Eksjö SOK                 47:58
   10          Eriksson Anton        Bodafors OK               48:35
   11          Eriksson Adam         Bodafors OK               49:03
   12          Rosén Carina          Annebergs GIF             50:27
   13          Sandlund Per          OK Njudung                51:37
   14          Henriksson Åsa        Eksjö SOK                 51:48
   15          Englund Peter         IFK Sävsjö                52:23
   16          Eklöf Camilla         Annebergs GIF             53:34
   17          Kjellström Lars       Gränna-Bygdens OK         53:40
   18          Käck Sven             Sol Tranås                53:41
   19          Hansson Anton         Nässjö OK                 54:03
   20          Andersoon Kenneth     Nässjö OK                 54:32
   21          Reiver Stefan         Bodafors OK               55:30
   22          Olausson Tommy        SOK Aneby                 56:39
   23          hjellström philip     Gränna-Bygdens OK         59:33
   24          Löfgren Håkan         Eksjö SOK                 67:27
   25          Jörnling Henrik       Eksjö SOK                 69:18
   26          Henriksson Maritha    Eksjö SOK                 69:50
   27          Eriksson Lennart      Sol Tranås                70:22
   28          Syd Oskar             Sol Tranås                71:51
   29          Persson Adam          Eksjö SOK                 73:03
   30          Berlin Agneta         Trollhättans SOK          75:07
   30          Berlin Clara          Trollhättans SOK          75:07
               Sahlin Peter          Nässjö OK              Ej godk. 
 
Bana 6 (Svår)  7820 m                    
    1          Ireståhl Gabriel      Sol Tranås                60:01 
    2          Lennermo Simon        Nässjö OK                 63:08
    3          Johansson Mats        Sol Tranås                64:54
    4          Lennermo Måns         Nässjö OK                 67:19
    5          Nilsson Lars-Gunnar   Eksjö SOK                 74:50
    6          Ljungdahl Tommy       IK Hakarpspojkarna        75:12
    7          Svensson Elin         Nässjö OK                 76:33
    8          Svensson Magnus       Nässjö OK                 76:34
    9          Bruhn Conny           Boxholm-Mjölby OL         78:41
   10          Hugosson Erika        Nässjö OK                 84:10
   11          Persson Frida         Mora                     113:28
               Hansson Eric          Nässjö OK              Ej godk. 
 
 
Skribent: Håkan Hammarin

Postadress:
Annebergs GIF
Flexatorvallen
57171 Anneberg

Besöksadress:
Flexatorvallen
57171 Anneberg

Kontakt:
Tel: 0733471935
E-post: mikael.svensson@mart...

Se all info

Svensknätcasino.com Casino med snabba uttag

Läktaren.se Spelbolag

Casivo.se casino utan registrering